Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-10-2021 00:00:00

BAŞKAN GÜRKAN: “SEFER SAYILARININ ARTMASININ YOLU HEP BİRLİKTE HAVALİMANIMIZA SAHİP ÇIKMAK”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, CHP İl Başkanı İsmet Karaca’nın Yenişehir Havalimanı’ndaki uçak seferlerine dair açıklamasına yanıt verdi.

 Başkan Gürkan, tüm dünyada yaşanan pandemi süreci ve etkileri dünya genelinde görülen olumsuzlukları nedeniyle sekteye uğrayan Yenişehir Havalimanı’ndaki seferlerin ve sefer düzenlenen illerin sayılarının artması için gerişimlerinin devam ettiğini belirtti. Başkan Gürkan, İlk olarak 12 Mart 2021 tarihinde AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katılımlarıyla Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Anadolujet Başkanı Şamil Karakaş’la gerçekleştirilen görüşmeler ve imzalanan protokolle yeni serbesti dönemi ile birlikte Erzurum, Trabzon ve Muş İlleri’ne ve bu illerden Bursa’ya haftada üç kez olmak üzere yeniden seferlerin başlatıldığını hatırlattı.

Başkan Gürkan, Bursa’nın kozmopolit bir nüfus yapısına sahip olduğunu ifade ederek, “Anadolu’nun neredeyse tüm şehirlerinden kardeşlerimiz Bursamızda yaşıyor ve sevdiklerini görmek ya da başka sebeplerle memleketleriyle de bağlarını koparmıyorlar. Bu anlamda Bursamızdaki kozmopolit nüfus yapımızınen önemli temsilcileri olan hemşehri dernekleri de şehrimize ulaşımın kolaylaşması için sefer sayılarının ve sefer düzenlenen şehirlerimizin artması taleplerini iletiyorlar. Bu anlamda şehrimizin daha ulaşılabilir bir hale gelmesi için  görüşme ve çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.

Yenişehir Havalimanı’nda trafiğin artması konusunun siyaset üstü, şehrin tüm dinamiklerinin sahip çıkması gereken bir konu olduğunun altını çizen Başkan Gürkan:

PEKİ, HAVALİMANIMIZI SİZ NE KADAR KULLANIYORSUNUZ?

“Uçuşları düzenleyen firmalar ticari faaliyet yürütüyor, dolayısıyla kar, zarar dengesini kollamak durumunda kalıyorlar. Burada Bursalı Hemşehrilerimizin, Yenişehir Havalimanı’nda seferlerimize destek vermesi önemli. Seferlere gösterilen ilginin artması, sefer ve sefer düzenlenen şehirlerin sayısını arttıracaktır. Havalimanımıza sahip çıkmak ve canlandırmak hemşehrilerimizin elinde. Bu anlamda şehrimizin dinamiklerini oluşturan kurum ve kuruluşlarımız ve özellikle de hemşehri derneklerimizin temsilcileri ile görüşmelerimiz aralıksız sürüyor. Buradan Sayın Karaca’ya soruyorum: “Yenişehir Havalimanımızı sizler ne kadar kullanıyorsunuz?” Sahip çıkmak, havalimanımızı mümküm olduğunca yoğun kullanmak şehrimizin hava trafiğinin arttırmanın, sefer sayılarının çoğalmasının tek yolu.Bu vesile ile tüm Bursalı Hemşehrilerimi Yenişehir Havalimanımıza sahip çıkmaya davet ediyorum”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.