Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
24-03-2019 18:42:39

Mustafa Esgin: “Yürüdüğünüz yolu millete deklare edin”

Mustafa Esgin: “Yürüdüğünüz yolu millete deklare edin”

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e seslenerek, “Siyaset yapan kişiler millete karşı olmalı. Gizli kapılar ardında kurulan ittifakları açıkça ortaya koymalısınız. Biz MHP ile birlikte kurduğumuz Cumhur Ittifakı'nı milletimizin gözü önünde gerçekleştiriyoruz. Siz de biraz delikanlı olun, kapalı kapılar arkasında kimlerle yol yürüdüğünüzü bu millete deklare edin” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Yıldırım ilçesi Vişne Caddesi’nde esnaf ziyareti, Esenevler Semt Pazarı ve dernek ziyaretlerini devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk genel seçimini yaptıklarını şimdi ise yerel seçimde olduklarını dile getiren Esgin, “İttifakların söz konusu olduğu bir seçim. Bizim kiminle yol yürüdüğümüz çok açık ve net. Biz milletin kalbinde, gönlünde kurulmuş olan bir gönül ve duruş ittifakı ile yolumuza devam ediyoruz. Ruhu Yenikapı’da yazılmış olan bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Kapalı kapıların ardında, gizli pazarlıklarla ortaya konan ittifakların milletin kök değerlerine hizmet etmeyeceğini, milletin geleceğine hizmet etmeyeceğini açık dille ifade etmiştik” dedi.

“Delikanlı olun, kiminle yol yürüdüğünü açıklayın”

Bozbey’e seslenen Esgin, “HDP çok açık ve net kameraların önünde CHP ile olan ittifaklarını anlatıyor. Aynı şekilde CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayının da kiminle yol yürüdüğü konusunda açıkça, delikanlı bir şekilde ifade etmesini milletimiz bekliyor. Vatandaşımız, her şeyin farkında. Kapalı kapılar ardında, gizli ittifaklar ve işbirlikleri ile yürüttüğünüz süreçte biraz delikanlı olun ve kiminle yol yürüdüğünüzü millete deklare edin. Sizin gizli ittifakınızın ortağı bunu açıkladı ve açıklıyor. Sizden beklenen bu ittifakı açıklayın. Milletin gözünün içine bakarak aldatıp, kandırmayın. Siz bugün bunu bu şekilde yaparsanız, yarın bu millete verebileceğiniz hiçbir şeyiniz yok. Zaten Nilüfer Belediye Başkan adayı olarak geçen dönemde ortaya koyduğu projelerde yüzde 5’lik bir performansı var. 33 proje açıklamış, 30 tanesini hiç yapmamış. 3 tane projesiyle ilgili tartışma var. Cumhur İttifakı Belediye Başkanımız ve Adayımız Alinur Aktaş’ın projeleri ortada. Ayakları yere basan, finansman analizi yapılmış, son derece ihtiyaç analizleri ortaya konmuş, maliyeti ortaya konmuş projeler” diye konuştu.

“Hizmet belediyeciliğinde sınıfta kalmış bir belediye başkanı Bursa’nın yarınları ile ilgili ne yapabilir”

CHP adayının ortaya koyduğu projelerin hiçbir tanesinin finansal analizinin yapılmamış olduğunu vurgulayan Esgin, “Raylı sistemde ortaya koyduğu projelerin 2 dönemde Büyükşehir bütçesi ile bitirilmesi mümkün değil. Maaş ödemese, alt yapı, üst yapı, kavşak, yol, sosyal belediyecilik yapmayıp, sadece raylı sistemlere bu bütçeye ayırsa 2 dönemde açıkladığı projeleri gerçekleştirme şansı yok. Geçen dönemde vaat ettiği hiçbir şeyi gerçekleştirmeyen belediye başkanı, algısal anlamda, reklam ve tanıtım belediyeciliğinde performansı ve başarısı yüksek. Hizmet belediyeciliğinde sınıfta kalmış bir belediye başkanı Bursa’nın yarınları ile ilgili ne yapabilir. Bursalıların bu soruyu kendilerine sorması gerekiyor. Kirli, gizli, masa başındaki ittifaklarla bu insanların gözünün içerisine bakarak bu samimiyetsizliği gösterenlerin yarın Bursa’nın geleceği ile ilgili çok önemli projeksiyonlara nasıl adım atabileceği son derece şüphelidir. Bu anlamda milletim

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.