Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
26-08-2021 17:09:00

ŞANLI TARİHİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ

GÜRKAN: “ECDADIN EMANETİNİ DAHA NİCE YÜZYILLARA TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Anadolu’yu dünyaya örnek bir medeniyetin yuvası haline getiren Malazgirt Zaferi’nin 950.Yıldönümünde Muş ve Bitlis illerinde gerçekleştirilen kutlama programlarına katıldı. Başkan Gürkan, “Ecdadımızdan ve medeniyet anlayışımızdan güç alan bir davanın temsilcileri olarak şanlı tarihimize yakışan hizmetler için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte  Malazgirt Zaferi’nin 950. Yıldönümü’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı Ortağı Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin de katılımları ile Muş İli Malazgirt ve Bitlis’in Ahlat ilçelerinde gerçekleştirilen kutlama programlarına katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte Bursa’nın kardeş şehri Muş İli’ni ziyaret eden Bakan Gürkan, burada ilk olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bölge  gençliğinin eğitim ve sosyal yaşamına  hizmet vermesi için yapımı gerçekleştirilen sosyal tesisin temel atma törenine katıldı. Başkan Gürkan, daha sonra Türk Kızılay Bursa Şube Başkanlığı döneminde protokolü imzalanan ve İş İnsanı Gıyasettin Bingöl tarafından Muş’a kazandırılacak olan aşevinde incelemelerde bulundu.

İl Başkanı Davut Gürkan son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyetle birlikte  "Dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı" olma özelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesinde yer alan Bitlis'teki Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti.  Akabinde  Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleştirilen Malazgirt Zaferi’nin 950. Yıldönümü kutlamalarına katıldı.

ANADOLU, DÜNYA DÖNDÜKÇE SEVGİ VE UMUDUN SEMBOLÜ OLACAKTIR

Anadolu’yu Türklere yurt yapan büyük zaferin 950. ve Anadolu’yu düşman işgalinden kurtaran en önemli adımlardan olan Büyük Taarruz’un 99. Yıldönümlerini kutlayan Davut Gürkan, Anadolu’yu dünyanın en zengin medeniyetlerinden birinin yuvası haline getiren ecdadın izinde, bu toprakların tüm dünyaya umut, merhamet ve sevgi aşılamaya devam edeceğini dile getirerek, şunları söyledi:

“Coğrafi konumuyla dünya haritasında adeta bir kilit noktası niteliğindeki bu güzel toprakları bizlere kazandıran, yurt yapan ve sonrasında tüm dünyanın örnek aldığı bir medeniyet merkezi haline getiren ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Son 20 yıldır binlerce yıllık medeniyet anlayışından aldığı güçle Türkiye’yi dünyada söz sahibi haline getiren bir dava hareketinin neferleri olarak şanlı tarihimizden aldığımız emaneti gelecek kuşaklarımıza en güzel şekilde bırakabilmek için durmadan çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Çağ açıp, çağ kapatan zaferlerinin yanında tüm dünyada merhamet, sevgi ve barış anlayışıyla anılan bir tarihi daha nice yüzlerce yıla, daha nice kuşaklara taşıyacağımıza ve insanlığa örnek işlere imza atacağımıza olan inancımız tamdır.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.