Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
02-09-2021 13:46:10

BURSA, TÜRKİYE’NİN GÖKLERDEKİ GELECEĞİNİ KURMAYA ADAY

 AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI DAVUT GÜRKAN:

“BURSA ÜRETİMDEKİ VİZYONU İLE HAVACILIK ÇALIŞMALARININ BAŞKENTİ OLABİLİR”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, sanayi  altyapısı, farklı alanlardaki zengin potansiyeli  ve üretken nüfusu ile ülke ekonomisinin lokomotifi konumundaki Bursa’nın son yıllarda atılan adımlarla Türkiye’yi bu alanda dünyanın sayılı ülkeleri haline getiren havacılık dalındaki çalışmaların başkenti olma potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

İl Başkanı Davut Gürkan, Türkiye’nin günümüzün en etkili hava savunma, izleme ve iletişim aygıtlarından olan insansız hava araçlarının gelişimine hızlıca adapte olarak bu alanda sergilediği üretim ve yenilikler sayesinde dünyada ses getiren çalışmalarını her geçen gün arttırarak sürdürdüğünü belirtti. Başkan Gürkan, son olarak Baykar Firması tarafından üretilen ‘Akıncı TİHA’ ile birlikte Türkiye’nin bu teknolojiye sahip dört ülkeden biri haline geldiğini hatırlatarak, “Son yıllarda dünya genelinde hızla yükselen üretimde ve hayatın bir çok alanında dijitalleşme ve yazılım teknolojileri akımına ülke olarak çok çabuk uyum sağladık. Pandemi süreci ile birlikte önemi bir kez daha ortaya çıkan ve yükseliş ivmesini hızlandıran dijitalleşme süreci bir çok sektörde değişime, dönüşüme neden oldu ve bir çok yeni sektöre uyumu olmazsa olmaz hale getirdi. Artık daha nitelikli, özellikli ürünler, teknolojiler ülkeleri çok hızlı bir şekilde yükselişe geçirdi. Türkiye’de çok şükür ki bu hızlı değişime ayak uydurarak, yeni dünya düzeninde güçlenerek yoluna devam eden sayılı ülkeler arasında yerini aldı. Artık daha fazla çalışma, dünya trendlerine uygun katma değerli ürünler üretmeye devam etme vaktidir” dedi.

BURSA,ÜRETİM VE ÜRÜN GELİŞTİRMENİN BAŞKENTİ OLABİLİR

Başkan Gürkan, Bursa’nın her alanda olduğu gibi iletişim, savunma ve belki de yakın gelecekte yolcu, yük taşımacılığında da kullanılacak olan insansız hava araçları teknolojisi üretiminde üzerine düşeni yapabilecek kapasitede, bir çok alanda  donanımlı bir il olduğunun altını çizdi. Gürkan, geçmişi yıllar öncesine dayanan, yeniliklere açık sanayi altyapısı, üretim alanındaki tecrübesi, üretken nüfusu ilde Bursa’nın bu alanda da önemli işlere imza atabileceğine olan inancını dile getirdi. Otomotiv, tekstil gibi alanların başkenti olarak anılmasının yanı sıra bir çok sektörde öncü çalışmalara imza atan Bursa’nın Türkiye ihracat rakamlarına verdiği destekle dışa dönük, dünya üretim trendlerine uyumlu yüzünü de ortaya koyduğunu ifade eden Gürkan, “Tüm bunların yanı sıra Büyükşehir Belediyemiz ve Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odası olma özelliğini taşıyan BTSO ve TÜBİTAK işbirliği ile Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi, günümüz üretim anlayışının olmazsa olmalarından ürün ve hizmet geliştirme çalışmalarının Türkiye çapındaki ana üssü haline gelecek olan ve şehrimizde kurulması planlanan inovasyon merkezimiz, Bursamızda hizmet veren firmalarımızın yıllardır yenilikçi üretim anlayışı ile ortaya koydukları katma değer ve ülke genelinde ortaya konulan vizyon şehrimizin uzay havacılık çalışmalarında da üretim ve geliştirme başkenti olabileceğini göstergesidir.

GENÇLERE; ‘YÜZÜNÜZÜ GELECEĞE DÖNÜN’ ÇAĞRISI

Bursa’nın tüm bu zenginliklerinin yanı sıra şehrin vizyoner yapısıyla geleceğe yürüyen gençlerine de bir çağrı yapan Başkan Gürkan, şunları söyledi:

“Gelecek artık yazılım teknolojileri ile dijitalleşen, dijitalleşme ile birlikte sınırları adeta ortadan kalkan yeni dünya düzenine uyum sağlayabilmekte. Bu yeni düzenin olmazsa olmazları, yazılım, kodlama, ürün geliştirme, tasarım ve markalaşma süreçlerinde kendini gösteren ülkeler, firmalar ve bireyler kendi güçlü geleceklerini hazırlayabilecekler. Yine günümüzde bir çok alanda yaşamı kolaylaştıran uzay havacılık çalışmalarında atılacak her adım ülkemizin yeni dünya düzenindeki yerini güçlendirecektir. Bursamızın genç ve yüzü dünyaya dönük nüfusu bu alanda da başarılı çalışmalara ima atacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İstikbal göklerdedir’  sözü gençlerimizin çabaları, hükümetimizin ve devletimizin destekleri ile adeta vücut buldu Türkiye havacılık teknolojileri alanında dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline geldi. Bursamızın bu alanda da öncü çalışmalarla rol model olacağına olan inancım tamdır.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.