Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
21-02-2019 16:40:40

Bursa’yı kaliteli ve güvenli ulaşıma kavuşturduk

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, 16 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, tarihi, kültürü, turizmi, tarımı ve sanayisi ile Türkiye’nin güzide merkezlerinden biri olan Bursa’nın ulaşım alanında büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığını söyledi.

Başkan Ayhan Salman, yaptığı açıklamada, Bursa’ya AK Parti iktidarları döneminde yapılan ulaşım yatırımlarını değerlendirdi. Eğitim ve sağlık alanlarında olduğu gibi Bursa’nın ulaşım alanında da merkezi hükümetin devasa yatırımlarından payını aldığını söyleyen Başkan Salman, Bursa’nın hızlı sanayileşmesi nedeniyle hızlı göç alan illerin başında geldiğini belirterek, Yol medeniyettir, başkaları laf üretir, biz iş üretir, farkımız budur. ‘Hızlı, kaliteli, güvenli ulaşım gerekiyor. Bursa’nın komşu illeri ile bağlantısını uygun bir şekilde tamamlayacağız’ dedik ve Türkiye’de tarihi yol hamlesini başlatıp, dağları deldik, insanlarımızı birleştirdik. Ferhat’ın Şirin’e ulaştığı gibi, insanlarımız da konforlu ve güvenli yollara kavuştu. Nüfusu, ekonomisi, ticareti ve turizm hacmi hızla büyüyen kentimizin ulaşım sorunu yaşamaması için kararlı ve kesintisiz yatırımlardan geri durmadık” dedi. Salman, güvenli ve hızlı ulaşım hedefiyle başlattıkları otoyol, çevre yolu, tünel, köprü, sinyalizasyon gibi yatırımları hızlı bir şekilde Bursa’ya kazandırdıklarını da vurguladı.

Bursa’nın Türkiye’nin üç büyük kenti İstanbul, Ankara ve İzmir’e açılan kapıları bulunduğunu, 4. büyük şehir olarak da ulaşılabilir bir kent olması gerektiğini dile getiren Salman, AK Parti’nin, Türk halkının teveccühü ile iktidara geldiği 2002 yılından sonra başlattığı tarihi yol hamlesiyle, Türkiye’yi yollarla, köprülerle, kavşaklarla donattığını ifade etti. Başkan Salman, “Bu çalışmalarımız sayesinde hava ve deniz ulaşımıyla kolay ulaşılabilir olan Bursa, karayoluyla da, hızlı ve güvenilir ulaşım imkânı bulunan bir kent özelliğine büründü. Kolay ve güvenilir ulaşım imkânları, kentimizin ekonomisini, ticaretini ve turizmini de canlandırdı” ifadelerini kullandı.  

BURSA’YA 80 YILDA YAPILAN

YOLLARIN İKİ KATINI YAPTIK

Ayhan Salman, değerlendirmesinde Bursa’ya yönelik 16 yılda gerçekleştirilen ulaşım yatırımları ile ilgili bilgiler de paylaştı. 2002’ye kadar geçen sürede Bursa’ya sadece 134 kilometre duble yol yapıldığını hatırlatan Başkan Salman, son 16 yılda ise 267 kilometrelik duble yol yaparak mevcudu ikiye katladıklarını vurguladı. İzmir-İstanbul arasını 3,5 saate indirecek olan 350 kilometrelik otoyolun Gölbaşı rampasından başlayıp, Başköy’de sona eren 79 kilometrelik Bursa Çevre yolunun önemli ulaşım yatırımları olduğunu kaydeden Başkan Ayhan Salman şunları da söyledi.

“Yatırımlarımız bu kadarla kalmadı. 89 kilometrelik sıcak asfalt, toplamda 12 kilometre uzunluğunda 5 tünel, 13 kilometre uzunluğunda 203 köprü, 55 noktaya sinyalizasyon sistemi, 17 yaya üst geçidi, 395 kilometre otoyol korkuluğu ve trafikte kara nokta olarak adlandırılan 3 ayrı noktada gerçekleştirilen iyileştirme çalışması, Bursa’nın ulaşım alanındaki çehresini tamamen değiştirmiştir. Kentimizin ulaşımı; aydınlatılmış, tünellerle, kısaltılmış köprülerle - viyadüklerle birbirine bağlanmış, korkuluklarla güvenli hale getirilmiştir. Geniş yollar, vatandaşlarımızın hızlı ve güvenli ulaşımını sağlıyor. AK Parti laf değil iş üretir, hizmet üretir. Bizi diğerlerinden ayıran özellik budur.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.