AK PARTİ'DEN ORHANGAZİ'YE ÇIKARTMA

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, milletvekili adayları gibi ilçe ilçe gezip, her kesimden vatandaşa AK Parti’nin 8,5 yılda ortaya koyduğu Türkiye’yi dönüştürüp güçlendiren icraatlarını anlatıyor.

AK PARTİ'DEN ORHANGAZİ'YE ÇIKARTMA


AK Parti İl Başkanlığı, Bursa’nın dört bir yanındaki ekipleriyle 12 Haziran 2011’deki Genel Milletvekili Seçimi için yoğun biçimde çalışmayı sürdürüyor.
İl Başkanı Sedat Yalçın da, milletvekili adayları gibi ilçe ilçe gezip, her kesimden vatandaşa AK Parti’nin 8,5 yılda ortaya koyduğu Türkiye’yi dönüştürüp güçlendiren icraatlarını anlatıyor. Dün Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Keles’te seçim çalışmasına katılan Sedat Yalçın bugün de Orhangazi’de seçmenlerle buluştu. Sedat Yalçın’a, Orhangazili Bursa Milletvekili Adayı İsmail Aydın, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleriyle, Orhangazi İlçe Teşkilatı mensupları da eşlik etti.
İl Başkanı Sedat Yalçın ve Milletvekili Adayı İsmail Aydın’ın Orhangazi programı, ilçe Başkanlığı’nı ziyaretle başladı. AK Partililer burada mahalle ve köy muhtarlarıyla buluştu. Sorunlarını, önerileri ve talepleri not alan İl Başkanı Sedat Yalçın, muhtarlara seslenirken, şöyle konuştu:
POPÜLİZMDEN ÇOK ÇEKTİK…
 “Seçimden sonra Orhangazi ve çevresi yeni bir vizyona kavuşacak. Merkezde zeytin ve meyvecilik, İznik bölgesinde ise tarihi yeniden canlandıracağız. Bu anlamda büyük projelerimiz hazır. Yakında onları sizlerle de paylaşacağız. Bizim yaptığımız seçim dönemlerinde ihtiyaca göre projelendirmek. Daha önce hep birlikte kötü şeyler ihtiyaç olmayan sözler verildi. Vaatleri doğru belirlemek ve dürüst davranmak lazım. Popülizmden çok çektik hepimiz. Gökteki yıldızları bile vaat edenler oldu zamanında. En büyük değişim kamu yatırımlarında oldu AK Parti döneminde. Bu anlamda harcama reformu yapıldı. Yatırımın önce bütçesi hazırlanıyor. Bunun sonucunda yapım süreleri çok kısaldı. Kamu ihale kurumu kuruldu. İhaleler yakın takibe alındı. Bu anlamda bütçesini ve borçlarını doğru yöneten bir Türkiye oldu. Önceden bütün çalışmalar ve bütün hedefler bütün organizasyonlar IMF tarafından tayin edilirdi. Türkiye, ilk kez kendi kararıyla kendini yönetiyor. Dünya finansman kuruluşları kredi açmak için kuyruktalar.”
Sedat Yalçın, tarımsal faaliyetler konusunda da değerlendirme yaparken, “Tarım dünyanın en zor işi. Bu zorluk tarımda çalışan nüfusun çok fazla olmasından kaynaklanıyor. Tarım stratejik bir sektör. Ekonomik stratejilerle yönetmek lazım. Küçük çaplı işletmelerden daha büyük organizasyonlara dönmemiz şart” ifadelerini kullandı.
ARINÇ, ŞİMŞEK’LE GÖRÜŞTÜ…
Yalçın, Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Bülent Arınç’ın, geçmiş yıllardaki afetler nedeniyle zarara uğramış zeytin üreticilerine ödenecek bedeller konusunu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e ilettiğini de açıkladı.
ŞOFÖR ESNAFIYLA BULUŞTULAR…
İlçe başkanlığındaki toplantının ardından Sedat Yalçın, Milletvekili Adayı İsmail Aydın ve İl Başkanlığı seçim ekibi, 61 No’lu Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi’nde şoför esnafıyla buluştu. AK Partililer, Başkan Hasan Bengü tarafından karşılandı. İl Başkanı Sedat Yalçın, burada esnafa AK Parti hükümeti dönemindeki icraatları hatırlattı ve destek istedi. Yalçın, şöyle konuştu:
“İhracat temelinde önemli taşıyıcılarımız var. Yolların temiz ve düzgün olması lazım. Bizim dönemimizde 15 bin kilometre yeni bölünmüş yol yapıldı. Bu dönemde kazalar yüzde 60 oranında azaldı. Ayrıca yine bu dönemde ölümlü kazalar yüzde 90 oranında azaldı ki, bu bir rekordur. Cumhuriyet tarihinde yapılandan daha fazla yol yaptık. Unutulan demiryollarını da yeniden yapıyoruz. Hızlı tren Bursa’yı da içine alacak şekilde yeniden yapılanıyor. Gemi inşası alanında dünya 5’incisi olduk. Dünyanın en büyük limanından birisi Başbakanımızın bugün açıkladığı ‘çılgın’ Kanal İstanbul Projesi kapsamında yapılacak. Dünyada itibar gören bir Türkiye yarattık. AK Parti komşularıyla da tamamen barış halinde bir Türkiye yarattı. Bunun sonucunda dış ticaret 5 kat arttı. Bütün bu olumlu şartlar tek başına iktidar ve istikrarın sonucudur.”
MAZOT VAADİNE ELEŞTİRİ…
Bursa Milletvekili adayı İsmail Aydın da, doğduğu ilçenin şoför esnafına seslenirken, Türkiye’nin dönüşüm ve olumlu değişimine dikkat çekti. Aydın, “Türkiye’de müthiş değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Hep beraber yakından takip ediyoruz. Mazot fiyatları hepimizi etkiliyor. Önceki dönemlerin faturası hep birlikte ödedik. Mazot 1 lira olacak diyenleri de gördük. Mazot 1 lira olacak diyorsanız bunun kaynağını bütçede bulmak zorundasınız. Bütün bu sıkıntılar ve boş vaatler AK Parti sayesinde son buldu. Ayakları yere basan politikalar ürettik. Dünyanın 16. Büyük ekonomisine sahibiz” dedi.
KOSGEB İÇİN YALÇIN’A TEŞEKKÜR…
İl Başkanı Sedat Yalçın ve Bursa Milletvekili Adayı İsmail Aydın, şoför esnafının ardından Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’na geçti. Başkan Ergün Efendioğlu ve Meclis Başkanı Bekir Aydın tarafından karşılanan AK Partililer, iş dünyasının sorunlarını da dinledi. Bu arada Başkan Ergün Efendioğlu KOSGEB kredileriyle esnafın ve işini büyütmek isteyenlerin ufku açıldığı için Başkan Sedat Yalçın’a teşekkür etti. Efendioğlu, uygulamanın genişletilerek sürdürülmesini istedi.

27 Nisan 2011 Çarşamba 18:38

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI
baskan@akpartibursa.org.tr
Üye Ol

VİDEO HABER

AK Parti Bursa İl Başkanlığı Faaliyet Raporu

Erdoan 23 Nisan çocuklarını kabul etti

Başbakan çocukları kabul etti

15 Nisan Grup konuşması

Başbakanın Bursa Mitingi

Bursa mitingi konuşması

Başkan Altepe Bursa için 2. kez aday gösterildi

Başkan Altepe Bursa için 2. kez aday

Başbakan Dünyaya Bursa'dan seslendi

Başbakan Dünyaya Bursa'dan seslendi

AB Büyükelçilerine seslendi

AB ülkesi büyükelçilerine seslendi

Gaziantep Toplu Açılış Töreni

19 Ocak Gaziantep Toplu Açılış

DUYURULAR

Tüm Duyurular

AK İCRAATLAR

ON YILDA FARK ORTADA

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • Akim
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Özürlüler Koordinasyon Merkezi
  • Siyaset Akademisi
  • Kütüphane